Kto sme?

Sme HighChem, spoločnosť s dlhoročnou tradíciou na Slovensku, ktorá je zároveň súčasťou spoločnosti Thermo Fisher Scientific, globálnej americkej spoločnosti so širokým portfóliom v rôznych segmentoch  trhu (chemický priemysel, potravinársky priemysel,  kriminalistika, zdravotníctvo).

V čom sme výnimoční?

Sme rýchlo rastúca Hi-Tech firma, ktorá spája IT odvetvie s oblasťou Life Science a konkrétne v Bratislave sa zameriavame na vývoj softvérových aplikácií pre špičkové hmotnostné spektrometry a chromatografy.

Na čo je to dobré?

Tieto prístroje sa využívajú napríklad pri analýze liekov, pomáhajú nachádzať cudzie látky v riekach alebo vo vzduchu. Väčšina z nás sa s nimi stretla na letiskách, kde ich používajú pracovníci bezpečnostnej kontroly pri detekcii drog alebo výbušných látok.

Koho hľadáme?

Do nášho novovznikajúceho vývojového SW centra v Bratislave hľadáme skúsených SW inžinierov i nadšených juniorov. Ponúkame prácu s unikátnymi produktmi, spoluprácu so širokým vývojovým tímom a moderné technológie. Ak sa stanete súčasťou HighChemu, pom ô žete nám vyvíjať a zdokonaľovať prístroje, ktoré pomáhajú robiť svet zdravším, čistejším a bezpečnejším. Pokiaľ hľadáte prácu, ktorá má vyšší zmysel, ste u nás správne!

 

Projekty

 

Chromeleon™ Chromatography Data System (CDS)

Chromeleon™ Chromatography Data System (CDS) je klient/server softvérové riešenie postavené na .NET/C# zahŕňajúce ovládanie laboratórnych zariadení, kontrolné nástroje, automatizáciu a dátové spracovávanie pre laboratóriá a výskum. Chromeleon je tiež navrhnutý ako podnikový systém s dohľadávaním, sledovaním zmien, a QA/QC.    

mzCloud™

mzCloud™ je pokročilá cloudová databáza hmotnostných spektier pre identifikáciu biologicky aktívnych látok v oblastiach ako metabolomika, farmaceutický výskum, toxikológia, forenzné a environmentálne vedy, kontrola potravín a rôzne ďalšie priemyselné aplikácie.  mzCloud™ zahŕňa voľne hľadateľnú zbierku vysokorozlíšených hmotnostných spektier s použitím tretej generácie algoritmov pre ich porovnávanie.  

Mass Frontier

Mass Frontier je softvérový balík založený na klient/server architektúre a .NET/C# technológii, určený na identifikáciu malých molekúl a štruktúrnu interpretáciu. Obsahuje pokročilé algoritmy na dekonvolúciu spektrálnych píkov, redukciu pozadia a šumu, in-silico predikciu fragmentačných mechanizmov, editor biochemických ciest a zahŕňa všetky nástroje na vytvárarnie, procesovanie a hľadanie spektrálnych knižníc a je integrovaný s  online službou mzCloud™.    

myLibrary 

myLibrary je cloudová SaaS platforma umožnujúca užívateľom vytváranie, udržiavanie a prehľadávanie spektrálnych knižníc. Platforma poskytuje bezpečné ukladanie knižníc a umožňuje zdieľanie a spoluprácu viacerých uživateľských skupín alebo pracovísk. Vďaka použitiu najmodernejších CI/CD technológií založených na Kubernetes a Dockerizovaných mikroservicoch dosahujeme uživateľsky robustné prostredie a zrýchlený  vývojový cyklus produktu.  

Projekt Luna 

Thermo Fisher Scientisifc je svetovou jednotkou vo výrobe chromatografov a hmotnostných spektrometrov. Tieto špičkové laboratórne prístroje pomáhajú vedcom na celom svete. 
Aby bola práca s laboratórnymi prístrojmi jednoduchšia a rýchlejšia, ale zároveň bezpečnejšia, rozhodli sme sa vytvoriť novú platformu pre ich používanie. Kompletné ovládanie všetkých našich prístrojov bude prístupné 
cez jednu cloudovu aplikáciu. A analýza výstupných dat pre rôzne vedecké účely bude k dispozícii 
na tej istej platforme. Integrácia aplikácii a ich dát, bezpečnosť, reporting, high-performance processing, zákaznické workflows a app store – to všetko budú mať vedci k dispozícii na jednom mieste cez počítač, tablet alebo telefón. Platforma je postavená na technológiách .NET a Kubernetes. 
WHY DO OUR BRNO SOFTWARE ENGINEERS LOVE COMING TO WORK
OUR BRINO SYSTEM ENGINEERS EXPLAIN HOW THEY MAKE A REAL IMPACT
OUR BRINO SYSTEM ENGINEERS EXPLAIN HOW THEY MAKE A REAL IMPACT
jtc banner image

Pridajte sa k nám.

Pokiaľ ste pripravení zmeniť svet, ste tu správne.